1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: chroba bliskiej osoby
Ola Olka

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 6187

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2017-09-27, 14:36   Temat: chroba bliskiej osoby
Wiola07 napisał/a:
Czasem łapie mnie taki dół, że mam ochotę zamknąc oczy i już nie otworzyć.
Wiola07 napisał/a:
ale te "doły" są nie do pokonania...
Dobrze byłoby gdybyś miała wsparcie psychologiczne. Albo przynajmniej pomogła sobie biorąc jakieś środki antydepresyjne. Może ci je przepisać twój lekarz. Trzymaj się.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: chroba bliskiej osoby
Ola Olka

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 6187

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2017-08-21, 22:34   Temat: chroba bliskiej osoby
Wiola07 Jakby nie było to ty musisz być teraz wsparciem dla mamy i wierzyć że dopóki jest szansa na leczenie to trzeba ją jak najbardziej wykorzystać.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: chroba bliskiej osoby
Ola Olka

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 6187

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2017-08-21, 14:53   Temat: chroba bliskiej osoby
andres napisał/a:
Chcialem tylko zwrocic uwage na nieprawdziwe twierdzenie powyzej od jakby nie bylo, co widac po postach, doswiadczonej uzytkowniczki forum.
Uwaga bardzo nie na miejscu. Nadal uważam że wczesne wykrycie (profilaktyka przede wszystkim) a tym samym możliwość rozpoczęcia leczenia we wczesnych stadiach zwiększa szansę na pozytywne efekty leczenia włącznie z szansami na wyleczenie.
100% gwarancji nie ma nigdy - nawet przy grypie.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: chroba bliskiej osoby
Ola Olka

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 6187

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2017-08-21, 11:09   Temat: chroba bliskiej osoby
Wiola07 witaj na forum. Bardzo mi przykro, że i wy borykacie się z taką ciężką chorobą.
Wiola07 napisał/a:
Nie wiem jak poradzić sobie z informacją, że moja mama ma raka żołądka.
Taka informacja to dla każdego jest szok. Obojętnie jaki ma charakter i ile ma lat - nikt nie chce być chory i nikt nie chce by jego bliscy byli chorzy.
Ale życie jest jakie jest i często dopada nas nie tylko to co dobre ale i to co trudne i niesprawiedliwe. Bo na raka nikt nie zasłużył...
Wiola07 napisał/a:
Słyszę to i mam wrażenie, ze ten typ jest nie do pokonania.
Nie wiemy w jakim stadium choroby mama się znajduje dlatego ciężko jest wyrokować. Przy wszystkich nowotworach, wczesne wykrycie daje bardzo duże nadzieje co do wyleczenia
Wiola07 napisał/a:
Jak wyzbyć się tych negatywnych myśli?
Nie ma co ukrywać że teraz czeka was trudny okres. Jeżeli nie umiesz sobie sama poradzić spróbuj zwrócić się o radę do psychologa, może jakieś antydepresanty będą sensowne? Teraz musisz być silna dla siebie i dla mamy.
Wiola07 napisał/a:
Wciąż szukam osob, które żyją mimo tak cieżkiej choroby, udało im się i żyją
Takie osoby napewno są i to wcale niemało. Narazie dopóki są szanse trzeba walczyć. Załamywanie rąk nic nie da. Trzymaj się.
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group